eşlik et

listen to the pronunciation of eşlik et
التركية - الإنجليزية
(Muzik) accompany

He suggested that I accompany him to the party. - O, partiye kadar ona eşlik etmemi önerdi.

Parents must accompany their children. - Ebeveynler çocuklarına eşlik etmeliler.

{f} accompanying
{f} escorting
{f} escort

Tom escorted Mary to the party. - Tom parti için Mary'ye eşlik etti.

Tom escorted Mary out of the building. - Tom binanın dışında Mary'ye eşlik etti.

{f} convoy
accompanied

I accompanied her on a walk. - Bir yürüyüşte ona eşlik ettim.

Jim accompanied her on the piano. - Jim, ona piyanoda eşlik etti.