radar range

listen to the pronunciation of radar range
İngilizce - Türkçe
radar menzili
radar erimi
radar range knob
radar menzil düğmesi
radar range finder
radyo telemetre
long range radar
uzun menzilli radar
long range radar
(Askeri) UZUN MENZİLLİ RADAR: Hedefle radar arasında görüş hattı mevcut olmak şartıyla, sinyal yoluna dikey olan bir metre karelik yansıtıcı bir hedef üzerindeki azami menzili 300 milden fazla ve 800 milden az olan radar cihazı. Bak. "medium range radar", "short range radar" ve "very long range radar". LONG RANGE RESEARCH AND DEVELOPMENT OBJECTIVES: UZUN VADELİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME HEDEFLERİ: İlerisi için lüzumlu harekat imkan ve kabiliyetlerinin gerçekleştirilmesi için en büyük gücü sağlayacak teknolojik hedeflerin genel ve geniş anlamlı bir ifadesi; Hava karargahı planlama büroları ve büyük hava komutanlıkları için hazırlanan ve 5-20 yıllık ileri bir sürede faal durumda bulunacak sistemlerde faydalanılabileceği umulan imkan ve kabiliyetleri gösteren bir teknolojik kılavuz
medium range radar
(Askeri) ORTA MENZİLLİ RADAR: Hedef ile radar arasında görüş hattı mevcut olmak şartıyla, sinyal yoluna dikey, bir metre karelik yansıtıcı hedef üzerindeki azami menzili 150 mili aşan, fakat 300 milden az olan cihaz. Bak. "long range radar" ve "short range radar"
radar detection range
(Askeri) RADAR YAKALAMA MENZİLİ
short range radar
(Askeri) KISA MENZİLLİ RADAR: Hedefle radar arasında görüş hattı mevcut olmak şartı ile sinyal yoluna dikey vaziyette bir metre karelik yansıtıcı bir hedef üzerindeki azami menzili 50 milden çok ve 150 milden az olan radar cihaz. Bak. "medium range radar", "long range radar", "very short range radar"
very long range radar
(Askeri) ÇOK UZUN MENZİLLİ RADAR: Hedefle radar arasında görüş hattı mevcut olmak şartıyla, sinyal yoluna dikey, bir metre karelik yansıtıcı bir hedef üzerinde, azami menzili 800 mili geçmeyen radar cihazı. Ayrıca bak "long range radar"
very short range radar
(Askeri) ÇOK KISA MENZİLLİ-RADAR: Hedefle radar arasında, görüş hattı mevcut olmak şartıyla, sinyal yoluna dikey bir metre karelik bir yansıtıcı hedef üzerindeki azami menzili 50 milden aşağı olan radar cihazı. Ayrıca bak "short range radar"
İngilizce - İngilizce
range in which a radar receiver is effective
radar range

  Heceleme

  ra·dar range

  Türkçe nasıl söylenir

  reydär reync

  Telaffuz

  /ˈrāˌdär ˈrānʤ/ /ˈreɪˌdɑːr ˈreɪnʤ/

  Günün kelimesi

  ort