İngilizce - Türkçe çeviri
 
About
Seslisozluk is a multilanguage dictionary, primarily English to Turkish and Turkish to English. As of February 2009, it is one of the two top ranked sites among such dictionaries according to the Google PageRank order, and has a rank of 6 among all online dictionaries worldwide. Ottoman Turkish,German, Italian, French, Spanish, Greek translations also are provided. The online dictionary also can be used in PDAs, SmartPhones, any phone supporting a web browser.

Seslisozluk, established in 1999 as one of the first English-Turkish online dictionaries, is a non-profit user-supported online dictionary. The name comes from Turkish sesli sözlük, "dictionary with sound", because the site enables members to listen to the pronunciation of the words.

A contribution system lets users add new translations. With the user contribution feature, the dictionary has been steadily growing since it was started, and has now reached more than 2 million entries. Its users appreciate the easy user interface, fast response and multilanguage capability. The website also has a user forum.

Seslisozluk has released it's new version, version 5 in December 2008. With this version of the dictionary, word rating feature lets users vote for the best word for given search. For example, a 5 star word is listed in the first place.

With new search bar features, users can see search related images, can listen pronunciations automatically, can see results in compact view and can use a multi language virtual keyboard.

http://en.wikipedia.org/wiki/Seslisozluk

Seslisözlük internet üzerinden hizmet veren çok dilli bir sözlük. Ancak esas tanınırlığını İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye yaptığı sözcük çevirileriyle sağlamıştır. Ocak 2008 itibarıyla, Google PageRank sıralamasında Türkiye kaynaklı sözlükler arasında en çok ziyaret edilen sözlük sitesi olmuştur, dünya çapında ise en çok ziyaret edilen 6. sözlüktür. İngilizce ve Türkçe yanında Osmanlıca, Almanca, İtalyanca, Fransızca, Yunanca ve İspanyolca da sözcük çevirisi yapılabilecek diller arasındadır. Sözlüğe ayrıca PDA'lerden, SmartPhone'lardan ve web tarayıcısı destekli bütün cep telefonlarından da erişilebilmektedir.

Seslisözlük, ilk İngilizce-Türkçe online sözlüklerden biri olarak 1999 yılında kurulmuştur. Kâr amacı gütmeyen sözlükte kullanıcılar sözcüklerin sesli okunuşunu dinleyebilmektedirler. Sözlüğün adı buradan gelmektedir.

Kullanıcılar yeni çeviriler ekleyerek siteye katkıda bulunabilmektedir. Sahip olduğu bu özellikle kurulduğu günden beri oldukça hızlı bir şekilde büyümektedir ve günümüz itibarıyla 2 milyondan fazla çeviriye ulaşmıştır. Oldukça basit bir kullanıcı arayüzü ve hızlı bir sözcük araması olan site ayrıca bir foruma da sahiptir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Seslisozluk


Seslisözlük İletişim Adresi:

SESLİ SÖZLÜK BİL.YAZ.EĞT.REK.BAS.YAY.HİZ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

BAHÇELİEVLER MH.
1.CAD
24/3 06000
ÇANKAYA ANKARAPlease continue sending your feedback. With the help of your feedbacks we continually improve the quality of our software. Thanks for your support and comments...

Sevgili Seslisözlük; Merhaba ben Tuğba... 1 yıl kadardır Seslisözlük kullanıcısıyım... Özellikle son İki aydır bağımlınız olmuş durumdayım... Aklıma takılan her kelimeyi size sorup karşılığını alıyorum...Bana bugüne kadar çok yardımcı oldunuz, sunduğunuz hizmetten ötürü size teşekkürü bir borç bilirim... Hoşçakalın Sadık kullanıcınız Tuğba


Seslisözlük ü hemen hemen her gün kullanıyorum. Çok memnunum. Ancak merak ediyorum, iPhone için bir program olarak çıkarmayı düşünüyor musunuz?


Hi, I find your website very helpful. I always use seslisozluk, it is the best web dictionary I have ever seen. I think if you add second and third forms of irregular verbs it would be better. Since sometimes one gets confussed.


Sitenizi takip ediyorum da her gün yeni birşeyler katıyorsunuz ve bundan daha çok beni memnun eden gönderilen maillere cevap verip değerlendirme zahmetinde bulunmanız.


Bravo güzel bir çalışma olmuş başarılarınızın devamını diliyorum


Seslisözlüğün son versiyonu güzel olmuş. Yalnız sayfaya ingilice-türkçe tükçe-ingilizce translator (cümle ve metinlerin tercümesi için) eklersiniz eminim siteniz Türkiye'nin en fazla ziyaret edilen sitesi olur.


Çalışmanız için çok tebrikler, çok faydalı ve güzel bir site, ancak bence sözlüğe bir de hata bildirim ya da düzeltme imkanı (link ya da açıklama ekleme) koymak gerekiyor.


Sitenize yeni üye olan bir ziyaretçinizim... Öncelikle benim gibi sürekli metin okumak zorunda olan insanlar için muhteşem bir iş çıkardığınızı söyleyerek başlamak istiyorum...


Uzun süredir sitenizden faydalanıyorum ve sitenizi çok başarılı buluyorum başarılarınızın devamını diliyorum...Teşekkürler Sedat


Merhaba SesliSözlük Yetkilileri, Öncelikle bu kadar kaliteli bir siteyi bizlere kazandırdığınız için çok teşekkür ederim ve başarılarınızın devamını diliyorum. Benim size bir kaç naçizane önerim olacak. Gördüğüm kadarıyla yeniliklere ve gelişmelere açık insanlarsınız fakat sitenizi tasarımı kötü. Çok fazla yazı var, site üzerinde kullanılan renkler uyumsuz ve cep sözlük bölümünün tamamen tekrar dizayn edilip tarayıcılar ve telefon için iki ayrı kategori halinde hazırlanması gerektiğini düşünüyorum.


Sitenizin yeni hali çok güzel ve işlevsel olmuş. Zaten çok işime yarıyordu hepten daha süper olmuş. Tebrik ederim


Verdiğiniz sözluk hizmeti icin çok teşekkürler.


Merhaba, Seslisözlükle, olağanüstü güzellikte, yararlı bir hizmet veriyorsunuz. Çok teşekkür ederim; elinize sağlık. Sevgiler..


Merhaba ilgili, sözlüğünüzün çok mükemmel bir kaynak olduğunu dile getirmek istedim. Hem açıklamaların fazlalığı, hem de örneklerle desteklenişi, hem de diğer dillere kelimeyi çevirişi, sitenizi, Türkiye'de bulunan online sözlükler içerisinde birinci yapıyor. Bu konuda teşekkürlerimi borç bilirim. Umarım hizmet vermeye sonuna kadar devam edersiniz.


Merhaba, Yurt dışında öğrenim gören bir öğrenci olarak sitenizden çokca yararlanıyorum.


Bende sözlüğünüzün devamlı kullanıcılarındanım. Yeni stili çok güzel olmuş özellikle ingilizce açıklamasının olması ve sesli pronouncationın olması,teşşekkür böyle bir siteyi kullanıma sunduğunuz için


Sayfanızı çok sık kullaniyorum ve çok seviyorum. Yeni designınız güzel olmuş.


Sayın yetkili, Sayfanızın en beğendiğim özellikleri: Arama kutusuna tıklamadan bile yazmaya başladığımızda kutunun içine yazılması; İngilizce sözcüğün Türkçe karşılığının yanında İngilizce açıklamasının ve eşanlamlı sözcüklerinin de verilmesi; Sözcüğün telaffuzunu dinleme olanağının sunulması; Aranılan sözcükle ilgili resimleri gösteren bir bölümün olması; Başkaları ne arıyor bölümünde diğer kullanıcıların o anda aradıkları sözcüklerin gösterilmesi; Double-click özelliği ile ekrandaki herhangi bir sözcüğün anlamına tekrar arama kutusuna yazmadan ulaşabilme. Tüm kullanıcılar adına teşekkür ederim.


Sevgili Arkadaşlar, Çok güzel bir site hazırlamışsınız. Gerçekten şimdiye kadar kullandığım bütün sözlüklerden daha fazla yararlanma imkanı buldum. Kullanışı kolay ve kelime haznesi oldukça geniş.


Web sitenizi çok sıklıkla kullanıyorum. Son tasarımı ve hali çok daha iyi olmuş.


Merhabalar, Sitenizi çok aktif olarak kullanıyorum. Özellikle baktığım kelimelerin hafızaya alınıp test olarak sunulması çok güzel bir uygulama.


Sitenin yeni hali cok guzel olmuş. Tasarım, navigation, linkler, herşey çok güzel. Elinize sağlık.


Merhaba Arkadaşlar, Seslisözlüğün yeni şekli ve içindekiler için tebrik ediyorum. Hepinize başarılar ve mutluluk diliyorum!


Efendim. Elimin altinda 3 adet online İngilizce-Türkçe, Türkçe -İngilizce sözlük vardır. Ama bir kullanıcı olarak bilmenizi isterim ki 'seslisözlük' onların yanında çok seçkin bir yere sahiptir. Bu değerli esere emeği geçen herkesi yürekten kutluyor, kendilerine esenlikler diliyorum!


Arkadaşlar, yeni layout harika olmuş, ellerinize sağlık! Profesyonel çevirmenim, site bilgisayarımda gece-gündüz açık duruyor ve ne kadar çok işime yarıyor bilemezsiniz... Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.


Bir aydır Amerikada bulunuyor ve ingilizcemi geliştirmeye çalışıyorum. Bu nedenle genellikle alt yazılı filimler izliyorum. Şu anda da filim seyrederken ve programızı kullanırken birden yeni versiyonunuza geçtim. Tek kelime ile ifade etmek isterim ki MÜKEMMEL. Çok iyi hazırlanmış bir sözlük, Sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını temenni ediyorum.


Sözlüğünüzü begenerek ve etkin bir şekilde kulllanıyorum, çoğu zaman aradığım tam anlamlarını bulmakta zorlanmıyorum, fakat bazı kelimelerde ekteki gibi bir durum olutor. Aynı anlamlar birden fazla kez yazılmış oluyor. Bu durum çeşitli şekillerde karşıma çıkıyor ve bazen fazla zaman kaybına yol açıyor.


Ingilizce ve ceviri konusunda yararlandigim Seslisözlük sitesini kuran ve gelismesinde faaliyet gosteren tum Seslisözlük ailesine tesekkur ederim